Kotec a bouda

Při stavbě kotce postačí velikost 3m x 2m. Velikost boudy délka 1,3m x šířka 0,9m x výška 0,8m. Bouda by měla mít přepážku zajišťující tzv. závětří. Ideální je pokud je bouda alespoň zateplená od podlahy. Doporučujeme olištovat všechny hrany kovovými lištami.

Správný hřeben

Používejte výhradně hřeben s rotačními hroty (konkrétně „hrablo s rotačními hroty“). Tento typ hřebenu srst nevytrhává, ale vyčesává pouze uvolněnou podsadovou srst. Jakýkoli jiný typ hřebenu např. Furminátor srst vytrhává. Hřeben má otočné hroty, na které se srst nabaluje.

Obojky

Na štěňátko od 2 měsíců používejte látkový obojek do cca 4 měsíců. Poté je vhodné přejít na obojek řetízkový s dlouhými oky, který nevytrhává srst. Rozhodně nevolte kožený nebo látkový obojek, který za krátkou dobu zvířeti na krku vytvaruje otisk a navíc se srst zapaří a poničí.

Řetízkový obojek vždy volte tak, aby jste ho přetáhli psovi přes hlavu. Obvyklé rozmezí pro dospělého jedince je od 55 cm do 65 cm. Ideálně vezměte vždy psa sebou do chovatelských potřeb a obojek vyzkoušejte na místě.
Tento typ obojku lze použít i jako stahovací.


Postroj (kšíry)

Postroj je vhodné používat už od štěňátka a střídat tak připnutí s obojkem. Díky postroji se pes nenaučí tahat na krk a je i lépe udržitelný v ruce neboť se jeho váha roznese.


Náhubek

Na svá zvířata používáme výhradně náhubky od společnosti Gappay, s kterými máme dlouhodobě dobré zkušenosti. V případě, že ho chcete koupit v chovatelských potřebách, je opět dobré vzít pejska sebou a vyzkoušet ho.
Koupit ho můžete zde : www.gappay.cz


Výstavní obojek a vodítko

Tento typ výbavy je nutný mít pouze pokud se chcete zúčastnit výstavy. Jiné typy obojků a vodítek nejsou vhodné a ostatní by na vás mohli koukat skrz prsty. Rozměry obojků jsou stejné jako u klasických neboť se jedná také o řetízkové.